Haberler

''DENİZ BİZE İYİ GELECEK''

 

DENİZ BİZE İYİ GELECEK

8- 9 Aralık tarihinde Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü olarak Alsancak Rotary Kulübü ile ortaklaşa gerçekleşen 2440. ve 2430. bölgeler arası projemizde uçağa binmemiş ve denizle tanışmamış  16 başarılı öğrencimizi İzmir’e götürdük. Arkas müzesı, Atatürk müzesi, Efes müzesi, araba müzesi, akvaryum, Urla sihirli  masal evi , Kuşadası ve vapur gezisi projemizde öğrencileri götürdüğümüz yerler oldu. Projenin yeri : İzmir Proje başlangıcı:  8 Aralık 2018 Proje bitişi: 9 Aralık 2018 Proje kategorisi: Toplum,  Temel Eğitim

 

Yeni heyecan, yeni umutlarla başladığımız, ilham kaynağı olacağımız bu dönemde aklımızdaki sorulardan biri de geleceğimiz çocuklar için ne yapabiliriz?

Topluma hizmet, toplumda değişimler yaratmanın kuşkusuz gelecek nesillere yapılan yatırımla olacağının farkındaydım.

 

Eğitimler, seminerler, farkındalık projeleri yaptık, yapacağız da… Fakat geleceğimiz  çocuklar içinde bir şey yapmamız gerekiyordu. Bu proje onların motivasyonunu arttırmalı, gezeceği, eğleneceği ve öğreneceği; bu üç eylemi aynı anda yapacağı bir ortam sağlamak olmalıydı.

 

Bu nedenle Alsancak Rotary Kulübü’nün deniz ile tanışmamış öğrencilere kültürel gezi fikri harika bir projeydi bizler için. Yapılmamışı yapıp sadece maddi değil manevi olarak da buradayız demeliydik çocuklara…

 

Birbirinden değerli öğrencilerimizi, Alsancak Rotary Kulübüyle beraber Gaziantep’ten İzmir’e yolculuğa çıkarmak üzere planlara başladık. Çocukları tek tek belirledik; ailelerin bizi tanıması lazımdı. Bir tanışma kahvaltısı düzenledik;  kendimizi anlattık. Rotary’i anlattık ailelere; birbirimize güvendik.

 

Alsancak Rotary Kulübünün hazırlamış olduğu program dahilinde;  Arkas müzesi, Atatürk müzesi, Efes müzesi, araba müzesi, akvaryum, Urla sihirli masal evi , Kuşadası ve vapur gezisi projemizde öğrencilerimizle ziyaret ettiğimiz mekanlar oldu.

 

Çocuklarımıza evlerini ve kalplerini açan değerli Alsancak Rotary Kulübü üyeleri; her çocuğumuzun hayatlarında iz bırakacak anlar yaşattılar.

 

Masal evinde Alsancak Rotary kulüp üyesi psikolog Sevil Tabak ile çok güzel bir sohbete dahil oldular. Sevgili Sevil, "Çok özel olduklarını; herkes için en iyi ailenin kendi ailesi olduğunu, yeryüzünde ne kadar şanslı olduklarını ve kendileri ve aileleri için çalışmak zorunda olduklarını" anlattı. Çocuklarımızın kendi aileleriyle buluşmadan önce bu sohbete ihtiyaçları vardı. Bizim için bu destek çok önemliydi.

 

Gezi sonunda unutulmayacak anlar ve sorular kaldı aklımızda.

"Onur başkanım denizi tutabilir miyim?"

"Benim İzmir’de çok güzel bir ailem var""

"Keşke uçağımız rötar yapsa da bir gün daha kalabilsek"....

 

Alsancak Rotary Kulübü ve İpekyolu Rotary ile birlikte olmak, aile paylaşımımızı arttıracaktır.

Güzeli buydu.

Çünkü sosyal sorumluluk inanılarak ve çoğalarak topluma fayda sağlar.

Başta bizlere güvenip çocuklarını teslim eden ailelere, Alsancak Rotary Kulübü başkanı Yıldız Rotaryenime ve değerli üyelerine, bu projenin mimarlarından olan Rotaryen dostum üyemiz Jülide’ye, İpekyolu Rotary Kulübümüzün tüm üyelerine, beni yalnız bırakmayan eşim Nadide’ye ve tabi ki çok kıymetli çocuklarımız; Eren’e, Havin’e, Erdal’a, Nisa Nur’a, Mehmet’e, Ozan’a, Ceren’e, Gizem’e, Yağmur’a, Mustafa’ya, Ali’ye, Ercan’a, Merve’ye,Zeynep’e, Derya’ya ve Ercan’a çok teşekkürler...

 

 

Görseller

Dosyalar

   Tüm Haberler

Etkinliklerden ve Duyurulardan Haberdar OlunCopyright © 2015 İpekyolu Rotary Kulübü, Her Hakkı Saklıdır.